Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Czerwca 30 2024 16:46:13
DLA UCZNIA
Plan lekcji
Samorząd
Podręczniki
Lektury
Kalendarz uroczystości
Biblioteka
SKO
Nauka zdalna
Dokumenty szkoły
Kronika szkoły 2010-2011
Kronika szkoły 2011-2012
Kronika szkoły 2012-2013
Kronika szkoły 2013-2014
Kronika szkoły 2014-2015
Kronika szkoły 2015-2016
Kronika szkoły 2016-2017
Kronika szkoły 2017-2018
Kronika szkoły 2018-2019
Kronika szkoły 2019-2020
Kronika szkoły 2020-2021
Dokumenty szkoły
Grono pedagogiczne
Kartki z kalendarza
RODO
Rekrutacja
Stypendium
Rada Rodziców
Ubezpieczenie
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Najnowszy Użytkownik: Mala1_28
Komunikat z dnia 1 września 2020 r.
W CAŁEJ POLSCE WŁAŚNIE ROZPOCZYNA SIĘ POWSZECHNY SPIS ROLNY, KTÓRY POTRWA OD 1 WRZEŚNIA DO 30 LISTOPADA 2020 r.

To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

UDZIAŁ W SPISIE JEST OBOWIĄZKOWY i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest SAMOSPIS INTERNETOWY. Wystarczy wejść na stronę HTTP://SPISROLNY.GOV.PL [1] i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

JAKIE PYTANIA USŁYSZĄ ROLNICY W TRAKCIE SPISU?

Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach
gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl [1].

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

OSOBY WYKONUJĄCE PRACE SPISOWE SĄ PRAWNIE ZOBOWIĄZANE DO
PRZESTRZEGANIA TAJEMNICY STATYSTYCZNEJ. Dane pozyskane podczas spisów
mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.


Konsultant ALEKSANDRA SARNOWSKA
Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych_
tel. +48 58 76 83 210
ul. Danusi 4,
80-434 Gdańsk
tel. +48 58 76 83 100
SekretariatUSGDK@stat.gov.pl
www.gdansk.stat.gov.pl [2]
Komunikat z dnia 1 września 2020
Procedury funkcjonowania punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej w Głodowie


DZIECI Z OBJAWAMI ZAKAŻENIA GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH I TEMPERATURĄ POWYŻEJ 37°C NIE SĄ PRZYJMOWANE DO PRZEDSZKOLA

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci do i z przedszkola
• Rodzic lub opiekun przyprowadzający/odbierający dziecko do/z przedszkola nie wchodzi do sali przedszkola, podchodzi do drzwi, dzwoni i czeka w bezpiecznej odległości.
• W korytarzu przedszkola dziecko odbiera pracownik przedszkola zabezpieczony w środki ochrony osobistej maseczkę i rękawice jednorazowe.
- W przypadku zerówki rodzice zatrzymują się początku korytarza (przed szklanymi drzwiami) i dziecko samo idzie do sali.
• Rodzice wchodzą pojedynczo, zachowując bezpieczny odstęp od drugiego rodzica.
• Rodzic musi mieć założoną maskę zakrywającą nos i usta, zachowuje bezpieczną odległość 2 m od pracownika przedszkola odbierającego dziecko. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy także dzieci po ukończeniu 4 roku .
• Rodzic bez maseczki nie może wejść na teren przedszkola. Jeżeli rodzic nie ma maseczki zatrzymuje się 2 metry od drzwi przedszkola i dziecko samo wchodzi lub wychodzi z przedszkola.


Zasady ogólne:
• Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do ścisłego przestrzegania obowiązujących w przedszkolu procedur postępowania ustanowionych na czas pandemii koronawirusa COVID-19.
• Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do przyprowadzania do przedszkola dziecka zdrowego – bez objawów chorobowych.
• Rodzice (prawni opiekunowie) powinni mierzyć dziecku temperaturę przed przyprowadzeniem do przedszkola i posłaniem do szkoły.
• Rodzice (prawni opiekunowie) zakrywają usta i nos dziecku indywidualną osłoną ust i nosa (np. maseczką) w drodze do szkoły w autobusie i busie oraz zapewniają taką ochronę do stosowania w częściach wspólnych szkoły.
• Rodzice (prawni opiekunowie) nie przyprowadzają do przedszkola dziecka jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
• Rodzice (prawni opiekunowie) mają obowiązek regularnego przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny, podkreślania, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.
• Rodzice powinni zwracać uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania przez dziecko twarzy podczas kichania czy kasłania.
• Rodzice mają obowiązek stosowania podstawowych zasad higieny zalecanych w okresie pandemii koronawirusa COVID-19, ponieważ dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.
• Rodzice powinien dopilnować, aby dziecko nie przynosiło do przedszkola żadnych własnych zabawek lub innych rzeczy.

Szkoła posiada termometr bezdotykowy i w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia choroby dziecka, nauczyciel niezwłocznie zobowiązany jest do zbadania dziecku temperatury.


PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA U DZIECKA PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID-19


1. Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je do wyznaczonego obszaru. Z dzieckiem zostaje dyrektor/nauczyciel, który powiadamia rodziców i prosi o odbiór dziecka. Powiadamia także dyrektora szkoły.
2. Osoba opiekująca się uczniem zakłada maseczkę, rękawice oraz fartuch, który znajduje się w – wyznaczona sala.
3. Osoby kontaktujące się z dzieckiem w izolacji muszą używać środków ochronnych, kontakty należy graniczyć do niezbędnego minimum
4. Pozostałe dzieci z tej grupy pod opieką innego pracownika natychmiast myją ręce i przechodzą w miarę możliwości do innego zdezynfekowanego pomieszczenia lub na zewnątrz na teren przedszkola. W tym czasie sala jest wietrzona i dezynfekowana.



Organizacja opieki w przedszkolu

Codzienne przerwy w czasie zajęć w przedszkolu

• W czasie zajęć nauczyciel organizuje, nie rzadziej niż co najmniej raz na godzinę przerwę, w tym czasie wietrzy się salę. W razie potrzeby - wietrzenie odbywa się także w czasie zajęć.

• W czasie przerwy wszystkie dzieci myją mydłem ręce.

• Zorganizowane wspólne mycie rąk odbywa się także przed i po jedzeniu posiłków, po powrocie z zajęć na świeżym powietrze oraz indywidualnie za każdym razem po wyjściu z toalety.

• Przerwa wykorzystywana jest także do dezynfekcji powierzchni dotykowych – takich jak: poręcze, klamki, wyłączniki, klawiatury komputerów oraz powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków

Funkcjonowanie grup

• Do grupy przyporządkowani są ci sami stali opiekunowie.

• Opiekunowie przy kontaktach ze sobą, np. w czasie wymiany informacji dotyczących organizacji danego dnia, powinni zachowywać dystans społeczny w każdej przestrzeni przedszkola, wynoszący min. 1,5 m,

• Należy wprowadzić zmianowość w realizacji planu ramowego dnia – czyli zapewnić taką organizację pracy, która uniemożliwi stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci (różne godziny zabawy na dworze).

Wyjścia na świeże powietrze

• Zaleca się korzystanie przez dzieci z pobytu na świeżym powietrzu, ale tylko na terenie szkoły, placu zabaw pod warunkiem możliwości codziennego czyszczenia z użyciem detergentu lub dezynfekcji urządzeń przed wejściem dzieci i przy zachowaniu możliwie maksymalnej odległości i zmianowości grup.

Zasady wchodzą w życie z dniem: 1 września 2020 roku.


p.o. Dyrektor Szkoły
Aleksandra Dawidow
Komunikat z dnia 1 września 2020
PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA U UCZNIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID-19

1. Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je do wyznaczonego obszaru . Z dzieckiem zostaje dyrektor/nauczyciel, który powiadamia rodziców i prosi o odbiór dziecka. Powiadamia także dyrektora szkoły.
2. Osoba opiekująca się uczniem zakłada maseczkę, rękawice oraz kombinezon który znajduje się w –wyznaczona sala.
3. Pracownik obsługi dezynfekuje pomieszczenie, w którym przebywał uczeń.


PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA U PRACOWNIKASZKOŁY PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID-19

1. Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
2. Pracownicy szkoły w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno- epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
3. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem powinien on natychmiast przejść do wyznaczonego miejsca i powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
4. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez inspektorat sanitarny.
5. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego *.
* Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie Link oraz Link odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
6. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, aby odbyć konsultację lub uzyskać poradę

Zasady wchodzą w życie z dniem: 1 września 2020 roku.

p.o. Dyrektor Szkoły
Aleksandra Dawidow
stypendium


INFORMACJA WÓJTA GMINY LINIEWO WS. PRZYZNAWANIA STYPENDIUM DLA WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ UCZNIÓW w 2020 r.





Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Liniewo Nr XXIV/206/2017 z dnia 23 marca 2017 r., zmienionej Uchwałą Nr XXXVII z dnia 15 czerwca 2018 r. informuję o zasadach przyznawania stypendium Wójta za rok szkolny 2019/2020.


1.Stypendium Wójta Gminy może być przyznane wyróżniającym się uczniom, stale zamieszkującym na terenie gminy Liniewo, z klas IV – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.



2.Stypendysta powinien spełnić jedno z następujących kryteriów:

1) zająć od 1 – 3 miejsca w wojewódzkiej albo od 1 – 10 miejsca w krajowej olimpiadzie lub konkursie przedmiotowej i osiągnąć średnią ocen co najmniej – 4,00;

2)uzyskać średnią ocen co najmniej:


w szkole podstawowej w klasach IV – VI – 5,40;

w szkole podstawowej w klasach VII – VIII – 5,25;

w szkole ponadpodstawowej – 4,80.



3)Stypendium przyznawane jest na wniosek ucznia, rodziców ucznia (opiekunów), dyrektora szkoły, wychowawcy lub komisji stałych Rady Gminy – wniosek w załączeniu do informacji.



4)Wniosek należy złożyć najpóźniej do 3 lipca br. w biurze podawczym Urzędu Gminy.



5)Do wniosku należy dołączyć:

1.oświadczenie o stałym zamieszkiwaniu na terenie gminy Liniewo;

2.kserokopia świadectwa rocznego, potwierdzona za zgodność przez dyrektora szkoły lub dokument potwierdzający osiągnięcia;




6) Przyznanie stypendium nie jest uzależnione od sytuacji materialnej stypendysty.

Dokumenty:

Wniosek do pobrania

RODO

informacje

Zgoda na przekazanie stypendium na konto

Komunikat z dnia 5 czerwca
KOMUNIKAT


Komunikat z dnia 22 maja
KOMUNIKAT


Komunikat
KOMUNIKAT


apel do młodych

Nauka zdalna


Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie




Pomimo czasowego zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, uczniów pozostających w domu zachęcamy zgodnie z apelem MEN do wykonywania zadań zleconych im przez nauczycieli zdalnie. Nauczyciele w najbliższym czasie będą wspierać uczniów w nauce i przekazywać materiały do samodzielnej pracy w domu. Materiały będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły, portalach edukacyjnych lub w dzienniku elektronicznym. Prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości.


Przykładowe strony :

www.gov.pl/zdalnelekcje

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje.

https://www.matzoo.pl

https://pl.khanacademy.org/math

https://epodreczniki.pl

https://szaloneliczby.pl/

anglomaniacy.pl

pisupisu.pl.

learnenglishkids.britishcouncil.org

learningapps.org

quizlet.com

voscreen.com

nowaera.pl/nz
Rekrutacja


Z uwagi na panujące zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa, wnioski o przyjęcie do punktu przedszkolnego można składać drogą elektroniczną.

Wypełnione wnioski można przesłać pod adres szkoły e-mail:
spglodowo@interia.pl



Dyrektor



Koronowirus





UWAGA!!! PILNE!!!





Zgodnie z komunikatem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz w porozumieniu z organem prowadzącym informujemy, że od dnia jutrzejszego (12. marca 2020r.) z uwagi na panujące zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa, placówka nasza (szkoła podstawowa i przedszkole) zostanie zamknięta.


W okresie dwóch najbliższych dni (czwartek i piątek) w szkole i przedszkolu będą odbywać się jedynie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie zdołają jeszcze zapewnić opieki (zwolnienia lekarskiego, przysługującego z tego tytułu).

W tych dniach dowozy szkolne funkcjonują na dotychczasowych zasadach.


Od poniedziałku (16 marca) placówka zostaje zamknięta oraz zostają zawieszone dowozy szkolne w tym czasie do 25 marca 2020 r. Okres ten należy traktować jako swoistego rodzaju kwarantannę i dziecko powinno przebywać w domu.


O dalszych działaniach będziemy powiadamiać przez stronę internetową szkoły oraz przez e-dziennik.


Dyrektor


Strona 2 z 6 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 36,146 Unikalnych wizyt